کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟ خرید کول پد برای لپ تاپ گاهی اوقات بسیار واجب و ضروری است. برای آن که بتوانید این نوع از محصولات را بهتر بشناسید و متوجه شوید که آیا رید آن ها برای شما مناسب است و اهمیت دارد یا خیر، می توانید به ادامه این مقاله توجه کرده و  اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. معمولا اگر نیاز به هر گونه لوازم جانبی لپ تاپ همچون کول پد و… داشته باشید، می توانید از فروشگاه های مختلفی خرید کنید. با این حال بد نیست بدانید که خرید کردن از فروشگاه های مختلف نیازمند اطمینان از اورجینال بودن محصولات و کیفیت بالای آن ها دارد. بنابراین در هنگام خرید لپ تاپ استوک و غیره کولپد می تواند برای شما مناسب باشد.

کول پد چیست؟

حتما تا به حال به لپ تاپ خودتان در زمانی که در حال کار کردن با آن هستید، دست زده اید. به دلیل عملکرد دائمی سی پی یو، هارد و… بدنه لپ تاپ دچار داغ شدگی می شود. به همین خاطر نیز این نکته بسیار مهم است که بتوانید این فرایند را حل کرده و این مشکل را برطرف کنید.

فن های داخل لپ تاپ می توانند دمای بخش های داخلی را کاهش دهند. با این وجود باید باز هم نسبت به این فرایند کمک رسانی کرد و سعی کنیم تا فرایند تازه سازی هوا و دمای اطراف لپ تاپ را به شکل بهتری انجام دهیم. کول پدها و یا خنک کننده ها می توانند اولا بین سطحی که لپ تاپ روی آن قرار می گیرد و لپ تاپ، یک فاصله ایجاد کنند. در قدم دوم نیز کاری می کنند تا این هوای آزاد بتواند به قسمت های داخلی لپ تاپ وارد شده و دمای آن ها را کاهش دهد.

کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟

در واقع هدایت کردن هوای خنک و تازه به داخل لپ تاپ می تواند اهمیت بسیار زیادی در عملکرد آن داشته باشد که خوشبختانه با استفاده از انواع کول پدها این کار را می توانیم انجام دهیم. روش های عملکردی کول پدها نیز به دو شکل فعال و غیر فعال می باشد. در واقع کول پدها می توانند قطعات یدکی و کمکی برای فن ها به حساب بیایند. اگر بتوانید با صرف هزینه کم برای خرید کول پد اقدام کنید، مسلما متوجه می شوید که این کار بسیار برای شما به صرفه تر بوده و راحت تر می توانید از آسیب دیدن قطعات داخلی لپ تاپ خود جلوگیری کنید.

دلیل استفاده از کول پد

اما دلیل استفاده کردن از کول پد چیست؟ و اینکه کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟ کول پدها برای خنک کردن قطعات داخلی لپ تاپ ها استفاده می شوند. بنابراین داغ شدن لپ تاپ ها در زمان کار کردن با آن ها می تواند دلیل اصلی استفاده کردن از این محصولات باشد. با این وجود بهتر است دلایلی که سبب داغ شدن لپ تاپ ها می شوند را نیز بدانیم. با بررسی کردن این دلایل متوجه می شوید که کدام یک از آن ها را می توانید رفع کنید و کدام یک را حتما باید با استفاده از کول پدها، مدیریت کنید.

مقاله پیشنهادی:در هنگام خرید لپ تاپ باید به چه مواردی توجه کرد؟

·         خرابی سیستم خنک کننده

زمانی که سیستم خنک کننده که فن ها قسمت اصلی آن هستند دچار خرابی می شود، به محض روشن کردن لپ تاپ و شروع به کار آن، متوجه می شوید که سی پی یو بسیار داغ شده است. و نمی توانید حتی به راحتی به آن دست بزنید. بنابراین اگر فن های لپ تاپ دچار خرابی شده باشند، نیاز است تا حتما از کول پد استفاده کنید. تا زمانی که بتوانید فن های لپ تاپ را تعمیر کنید.

خرید لپ تاپ استوک

·         فعالیت های گرافیکی

انجام فعالیت های گرافیکی همچون طراحی لوگو، استفاده از فتوشاپ، ادیت و تدوین عکس و فیلم و… می تواند سبب داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ ها شود. قطعا همین موضوع می تواند سبب شود تا به سیستم خنک کننده لپ تاپ نیز فشار زیادی برای خنک کردن قطعات وارد شود.

·         بسته شدن مجراهای هوایی

مورد بعدی در خصوص بسته شدن مجراهای هوایی است. مجراها و شیارهایی که در لپ تاپ ها وجود دارند، می توانند سبب شوند تا به شکل راحت و مناسبی، هوا در بین قطعات داخلی لپ تاپ ها جریان پیدا کند. به همین خاطر نیز باید حتما این شیارها را هرچند وقت یکبار به صورت دقیق تمیز کنید. تمیز کردن شیارها سبب می شود تا هوا به شکل بهتری جریان پیدا کند و فن ها نیز بتوانند به شکل مناسب تری به خنک کردن قسمت های داخلی لپ تاپ بپردازند.

·         وجود بد افزارها

بد افزارها به نرم افزارها و تبلیغات جاسوس گونه ای گفته می شوند که در سیستم شما وجود دارد و در حال کار نیز می باشند. نحوه عملکرد آن ها به صورت پنهانی بوده و می توانند سی پی یو را به شدت درگیر کنند. هرقدر سی پی یو بیشتر درگیر باشد، نیاز به فعالیت بیشتری دارد و مسلما دمای لپ تاپ نیز بالاتر خواهد رفت. به همین خاطر بهترین کار آن است که حتما سیستم امنیتی مناسبی را بر روی لپ تاپ خودتان نصب داشته باشید.

روش عملکرد کول پد

کول پدها می توانند به دو روش مستقیم و غیر مستقیم به خنک شدن لپ تاپ و همچنین به جریان افتادن هوا در لپ تاپ کمک کنند. به طور کلی اگر بخواهیم عملکرد دقیق این دو مدل را بهتر متوجه شویم، می توانیم به توضیحات این بخش بپردازیم.

خرید کول پد برای لپ تاپ

·         روش فعال

اولین روش مربوط به روش فعال می شود. در این سیستم، کول پد یا به روش مکش و یا به روش دمش عمل می کند. در روش مکش، کول پد مورد نظر می تواند عملکردی شبیه به جاروبرقی را داشته باشد. که هوای گرم را از لپ تاپ به بیرون می کشد و اجازه خنک شدن را به آن می دهد. همچنین در روش دمش نیز می تواند به وسیله فن های قدرتمندی که دارد، هوای خنک اطراف لپ تاپ را به سمت داخل لپ تاپ هدایت کند. و از این طریق سبب شود تا هوای خنک دمیده شده با هوای گرم جایگزین شود. کول پدهای فعال برای عملکرد خود نیاز به جریان برق دارند و بدون آن نمی توانند کار کنند.

·         روش غیر فعال

مورد بعدی در خصوص روش غیر فعال است. کول پدهایی که از روش غیر فعال برای عملکرد خود استفاده می کنند، نیازی به جریان برق ندارند. دو نوع کول پد وجود دارد که با روش غیر فعال کار می کند. کول پدهای مایع و کول پدهای ارتفاع دار این دو مدل هستند. کول پدهای مایع با یک مایع رسانا پر شده اند و می توانند گرمای لپ تاپ را به خودشان جذب کنند. از این طریق نیز مانع گرم شدن بیش از حد آن می شوند. مورد دوم مربوط به کول پدهای تغییر دهنده ارتفاع هستند. این مدل از محصولات می توانند لپ تپ را بالاتر از سطح مورد نظر قرار داده. و از این طریق سبب شوند تا لپ تاپ دچار داغی بیش از اندازه نشود.

مزایا استفاده از کول پد برای لپ تاپ

زمانی که از انواع کول پدها برای لپ تاپ خود استفاده می کنید، مزیت هایی را نیز به همراهش کسب می کنید که می تواند بسیار اهمیت داشته باشد. با بررسی کردن این مزیت ها متوجه می شوید که چرا استفاده کردن از انواع کول پدها را تا این حد توصیه می کنند.

·         ایجاد سطح محکم تر

زمانی که از کول پدها استفاده کنید، در مقایسه با زمانی که آن ها را روی سطح لغزنده و یا روی پاهای خود قرار می دهید، قطعا سطح محکم تری را در اختیار دارید تا بتوانید کارهای خودتان را انجام دهید. به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که از یک کول پد مناسب برای لپ تاپ خودتان بهره گیری کنید.

کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟

·         جلوگیری از گردن درد

مورد بعدی جلوگیری کردن کول پدها از بروز انواع گردن درد و کمر درد است. با به وجود آوردن یک سطح مناسب و استاندارد برای زیر لپ تاپ، می توانید در زمان کار کردن طولانی مدت با لپ تاپ ها، از بروز انواع گردن درد و سردرد در بدن خودتان جلوگیری کنید.

  • پایین آوردن دمای لپ تاپ

کاهش دادن دمای لپ تاپ نیز یکی دیگر از مواردی است که نباید فراموش کنید جزو مزیت های کول پدها است. این وسیله ها می توانند به راحتی دمای لپ تاپ را کاهش دهند. و از این طریق از بروز بسیاری از مشکلات و خسارت ها در لپ تاپ ها جلوگیری می کنند.

·         امکان استفاده برای عموم

طراحی کردن کول پدها به شکلی صورت گرفته است که تمامی افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. همین مسئله سبب می شود تا افراد مختلف بتوانند به راحتی کول پدها را استفاده کرده و نیازی به راهنمایی و طی کردن مراجل پیچیده راه اندازی نداشته باشند.

معایب کول پدها

در کنار مزیت هایی که برای استفاده از انواع کول پدها وجود دارد، معایبی نیز برای این ابزارها و محصولات تاکنون گزارش شده است. به همین خاطر نیز باید در کنار نقاط مثبت، به نقاط منفی و معایب کول پدها نیز بپردازیم. و اطلاعات بیشتری را در این خصوص به دست آوریم. تا بدانیم که کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟

·         خالی شدن باتری

گاهی اوقات کارهایی که با لپ تاپ انجام می دهید آن قدر که باید و شاید سنگین نیست. و یا به طور کلی لپ تاپ شما مشکلی ندارد که بخواهید از ابزارهای خنک کننده جانبی نیز برای آن استفاده کنید. به همین خاطر هم توصیه می شود تا در چنین مواقعی از کول پدها استفاده نکنید. زیرا سبب می شود باتری لپ تاپ زودتر از آن چه که باید و شاید خالی شود.

cool pad

·         کاهش عمر باتری

مورد بعدی در بررسی موضوع کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟ در خصوص کاهش عمر باتری است. برخی از کول پدها از برق مستقیم لپ تاپ استفاده می کنند و دارای چراغ هایی نیز می باشند. استفاده از آن ها می تواند به باتری لپ تاپ فشار زیادی وارد کند. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا از مدل هایی استفاده کنید که با کابل usb وصل می شوند. و با باتری های قلمی آن ها را شارژ می کنید.

·         سر و صدای اضافی

مورد و عیب بعدی که می توانیم از آن نام ببریم مربوط به سر و صدای مضاعفی است که کول پدها در کنار فن های داخلی لپ تاپ ایجاد می کنند. این موضوع می تواند در طولانی مدت سبب آزار و اذیت شما شود.

فروشگاه لپچند

در خصوص فروشگاه لپچند باید به این نکته توجه داشته باشید که این مرکز، در واقع به فروش لپ تاپ استوک و دست دوم هم بصورت حضوری و هم آنلاین در گوگل در می پردازد. با این حال اگر نیاز به خریدن انواع لوازم جانبی لپ تاپ همچون کول پدها نیز داشته باشید، می توانید به آنجا مراجعه کرده و بهترین موارد را خریداری کنید.

علاوه بر آن که فروشگاه لپچند همواره سعی کرده است تا باکیفیت ترین محصولات را در اختیار مشتریانش قرار دهد. روش های مختلفی برای خرید را نیز ایجاد کرده است. به دو روش آنلاین و حضوری می توانید از این مرکز خرید کنید. این مسئله کاملا بستگی به شما و نحوه خرید کردنی دارد که می پسندید.

قیمت های اعلام شده برای انواع محصولات نیز به شکلی تعیین شده اند که تمامی مشتریان بتوانند آن ها را خریداری کنند. استفاده کردن از خدمات و راهنمایی هایی که کارشناسان بخش فروش اعلام می دارند، یکی دیگر از مزیت هایی است که در این فروشگاه می توانید داشته باشید. به دلیل تعدد مدل های مختلف لپ تاپ ها، بهترین کار می تواند کمک گرفتن از فروشنده برای داشتن یک خرید بهتر و اصولی تر باشد.

کلام پایانی

در پاسخ به این سوال که کول پد برای لپ تاپ بخریم یا نه؟ باید بگوییم که اگر لپ تاپ ما به این وسیله احتیاج دارد، خرید کول پد می تواند بسیار مهم باشد. اما در شرایطی که فن لپ تاپ به خوبی کار می کند و نیاز به فن اضافه ندارید، این کار صرفا خرج کردن اضافی است.

در شرایطی همچون انجام کارهای گرافیکی سنگین، وجود ویروس و بدافزار در سیستم، عدم داشتن سطح زیرین مناسب برای لپ تاپ و یا حتی خراب شدن فن های لپ تاپ، نیاز است تا از کول پدها استفاده کنید. صرفا یک نکته مهم را در نظر داشته باشید که کول پدها را باید از فروشگاه های معتبر و مناسبی تهیه کنید. که از بابت کیفیت آن ها کاملا مطمئن باشید. به طور مثال فروشگاه لپچند که در زمینه فروش لپ تاپ استوک و دست دوم فعالیت می کند، یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *