هنگام خرید لپ تاپ باید به چه مواردی توجه کرد؟ نکات مهمی که در هنگام خرید لپ تاپ استوک و نو وجود دارند، به قدری پراکنده و گسترده هستند که احتمالا با اولین و دومین سوالی که از فروشنده می پرسید، نمی توانید به باقی سوالات خود برسید و این فروشنده است که آن چیزی که دوست دارد را به شما معرفی می کند و رهبری مکالمه را به دست می گیرد. در چنین شرایطی اگر فروشنده فردی منفعت طلب و سودجو باشد، می تواند از این موقعیت به نفع خودش استفاده کرده و آن چیزی که دوست دارد را به شما بفروشد.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

همان طور که قبلا نیز عنوان کردیم، برای خرید لپ تاپ لازم است تا به چندین و مولفه بسیار مهم توجه داشته باشید. این مولفه ها به شما کمک می کنند تا هم در زمانی که صرف می کنید و هم در پولی که هزینه می کنید، بسیار صرفه جویی نمایید و بهترین نوع لپ تاپ ها را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه نمایید.

·        نوع کاربرد دستگاه

اولین نکته از نکات مهم در خرید لپ تاپ که باید حتما برای خودتان آن را حل و فصل کنید، مربوط به نوع کاربری و کاربردی است که از دستگاه انتظار دارید. نوع کاربری دستگاه می تواند تعیین کند که دیگر قطعات دستگاه باید چه شرایط و ویژگی هایی داشته باشند. لپ تاپ های دانشجویی برای پروژه ها و کارهای روزمره و معمولی. همچنین لپ تاپ های طراحی برای کارهای معماری و طراحی. لپ تاپ های مهندسی برای انجام محاسبات سخت و پیچیده، لپ تاپ های گیمینگ و… می توانند دارای تفاوت هایی باشند.

برای آن که بتوانید انتخاب بهتر و مناسب تری را در این زمینه داشته باشید، بهترین کار آن است که ابتدا بدانید دقیقا چه کارایی از لپ تاپ می تواند مدنظر شما باشد. زمانی که از بابت این موضوع مطمئن باشید، می توانید به سراغ چک کردن و بررسی دیگر قسمت های لپ تاپ ها نیز بروید.

·        نوع دستگاه

برخی از افراد به طور کلی به این موضوع توجهی نشان نمی دهند و به همین دلیل نیز پس از گذشت مدت زمانی متوجه می شوند که مدل دیگر کامپیوتر برای آن ها مناسب تر بوده است و صرفا هزینه اضافی را پرداخت نموده اند. بهتر است بدانید که لپ تاپ و یا رایانه رومیزی می خواهید؟ درست است که کارایی این دو مورد تقریبا با یکدیگر مشابه هستند و می توانید از هر دو آن ها استفاده کنید، اما باید بدانید که هر کدام می توانند برای یک دسته از افراد گزینه مناسبی باشند. به طور مثال افرادی که نیاز دارند تا کامپیوتر خود را دائما با خود داشته باشند و کارشان را انجام دهند، نمی توانند از دستگاه های رایانه رومیزی استفاده کنند. این دسته از افراد بهتر است لپ تاپ ها را انتخاب کنند.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

حال زمانی که نیاز دارید تا دستگاه دارای فن های قوی باشد و بتواند برنامه های سنگین همچون بسیاری از بازی ها و یا ماینرها را اجرا کند و دچار مشکل نشود، بهتر است به سراغ کامپیوترهای رومیزی قوی بروید. در کامپیوترهای رومیزی امکان ارتقا دادن سیستم و همچنین بالاتر بردن وضعیت دستگاه وجود دارد.

·        بودجه و توان مالی

نکته بعدی که به اندازه نکته اول اهمیت دارد، بررسی کردن میزان بودجه مالی است که در دسترس شما قرار دارد و می توانید آن را برای خرید لپ تاپ هزینه کنید. در ابتدا باید بدانید که برندهای مختلف می توانند قیمت های مختلفی داشته باشند. بنابراین یک مقدار مشخص و حدودی از بودجه مورد نظر را در ذهن خود داشته باشید و سپس به سراغ پیدا کردن یک لپ تاپ مناسب بروید. با این کار دیگر نیازی نیست تا لپ تاپ هایی که خیلی گران تر و یا حتی خیلی ارزان تر از بودجه مدنظر شما هستند را مورد بررسی قرار دهید و زمان خودتان را تلف کنید.

به طور مثال باید بدانید که قیمت لپ تاپ هایی که امروزه هم در بازار لپ تاپ های نو و هم در بازار لپ تاپ های استوک وجود دارند، می توانند از 15 میلیون شروع شده و تا حدود 200 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

مقاله پیشنهادی: لپ تاپ گیمینگ چیست؟

·        نوع سیستم عامل

سیستم عامل هایی که در لپ تاپ ها وجود دارند می توانند کارایی های متفاوتی داشته باشند. هر کدام از این سیستم عامل ها توسط یک شرکت و برند مشخص ساخته می شود. که توجه به آن بسیار اهمیت دارد. از آنجایی که لپ تاپ ما بدون این بخش نرم افزاری هیچ کارایی ندارد، کاملا واضح است که توصیه کنیم تا سیستم عامل را به دقت انتخاب کنید.

گاهی اوقات در لپ تاپ های نو که به بازار وارد می شوند، هیچ نوع سیستم عاملی بر روی آن ها نصب نشده است. در این شرایط لپ تاپ نه تنها سیستم عامل ندارد، بلکه ویندوز نیز ندارد. این موضوع در خصوص لپ تاپ های استوک به ندرت دیده می شود. و نیازی نیست تا نگران این موضوع باشید.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

سیستم عامل های متفاوتی در بازار وجود دارند. با این حال بهترین کار آن است که سیستم عاملی را انتخاب کنید که بیشترین کارایی را می تواند برای شما در بر داشته باشد. در چنین شرایطی بهترین کار نیز آن است که سیستم عاملی که انتخاب می کنید از بین سیستم عامل های محبوب و مورد استفاده اغلب مردم باشد. زمانی که سیستم عامل های رایج و مدرن را انتخاب می کنید، می دانید که این سیستم ها چه مشکلات و چه محدودیت هایی دارند و در چه بخش هایی نیز عملکرد مناسبی را از خودشان نشان می دهند. این مسئله نیز به خاطر آن است که افراد زیادی آن ها را تست کرده و هم اکنون دیگر شما نیازی به آزمون و خطا در این زمینه ندارید.

نکات مهم در هنگام انتخاب سیستم عامل لپ تاپ

زمانی که می خواهید نوع سیستم عامل لپ تاپ را انتخاب کنید حتما به این موضوع نیز توجه داشته باشید که چه برنامه هایی را لازم دارید که باید بر روی سیستم عامل شما نصب شوند. زمانی که این سیستم عامل ها را بهتر بشناسید و از سوی دیگر نیز بدانید که دقیقا چه برنامه هایی را نیاز دارید، می توانید انتخاب بهتری کنید. معمولا هر نوع برنامه ای بر روی تمامی سیستم عامل ها نصب نمی شود. این موضوع د مواقعی که برنامه ها بسیار حساس تر و تخصصی تر می شوند نیز بیشتر دیده می شود.

به طور کلی ده مورد از سیستم عامل های رایج وجود دارد که امروزه نسبت به دیگر موارد بیشتر استفاده می شوند. این سیستم عامل ها شامل لینوکس، استیم او اس، مک، اندروید، کروم، هایکو، ایکام استیشن، سیلابس، ریاکت او اس و اسکای او اس می باشند.

·        سایز و اندازه لپ تاپ

مولفه بعدی که معمولا در زمان خرید لپ تاپ خودتان به صورت ناخودآگاه به آن توجه می کنید، در خصوص سایز و همچنین وزن لپ تاپ است. وزن لپ تاپ ها با توجه به قسمت ها و سخت افزارهای داخلی آن ها تعیین می شود. این وزن می تواند با بیشتر شدن تعداد فن های لپ تاپ و یا سنگین تر بودن هارد داخلی لپ تاپ، بیشتر شود. معمولا بیشتر شدن و تخصصی تر شدن فن های لپ تاپ و یا ارتقا هارد لپ تاپ می تواند وزن آن را افزایش دهد. به همین دلیل اگر به دنبال چنین لپ تاپ هایی هستید، بهت است جابجایی دائمی آن ها را فراموش کنید.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

سایز لپ تاپ ها را نیز با توجه به اینچ و صفحه نمایش آن ها می سنجند. لپ تاپ های 13، 15، 16 و 17 اینچ در حال حاضر در بازار رایج هستند و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرند. معمولا هرقدر صفحه نمایش لپ تاپ بزرگ تر باشد، برای کارهای گرافیکی، گیمینگ و… گزینه بهتری به حساب می آید. از سوی دیگر نیز جابجا کردن لپ تاپ هایی با سایزهای بزرگ تر می تواند کمی سخت تر نیز باشد. به همین خاطر بهتر است این مسئله را نیز در نظر بگیرید که لپ تاپ مورد نظر شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

·        کارت گارانتی لپ تاپ

زمانی که برای خرید لپ تاپ نو به یک فروشگاه مراجعه می کنید، حتما باید کارت گارانتی آن را نیز دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که هر کارت گارانتی نمی تواند مناسب در نظر گرفته شود. بلکه لازم است حتما کارت گارانتی مربوط به شرکتی باشد که خدمات و سرویس های پس از فروش را به خوبی و به درستی ارائه می دهد. مسلما هر قدر که بتوانید بهتر و بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید، گارانتی های معتبرتری را نیز انتخاب خواهید کرد.

حال گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید تا یک مدل لپ تاپ استوک و یا همان دست دوم را خریداری کنید. قطعا لپ تاپ های استوک و دست دوم نمی توانند دارای کارت گارانتی های شرکت اصلی باشند. با این حال برخی از فروشگاه های فروش لپ تاپ دست دوم همچون فروشگاه لپچند به شما ضمانت نامه های معتبری را ارائه می کنند که نشان می دهد، کالای مورد نظر شما صحیح و سالم است و هیچگونه مشکلی نیز ندارد.

·        CPU یا پردازنده

پردازنده یا همان CPU می تواند مهم ترین قسمت یک لپ تاپ باشد. معمولا این بخش از لپ تاپ را نمی توانید به راحتی بررسی کنید. در همان چند ثانیه اول امکان این موضوع وجود ندارد که بدانید پردازنده دچار مشکل شده است یا خیر. معمولا تعداد سی پی یوهای دستگاه می توانند از 2 هسته ای شروع شده و تا 12 هسته ای نیز برسد. هرقدر تعداد هسته های دستگاه بیشتر باشد، قدرت لپ تاپ در پردازش اطلاعات بیشتر است. کارها و وظایف را سریع تر انجام می دهد، امکان هنگ کردن لپ تاپ کاهش پیدا می کند و بسیاری از موارد دیگر را نیز شاهد خواهید بود.

پردازنده را می توانید در قسمت تنظیمات لپ تاپ و در بخشی که در مورد اطلاعات لپ تاپ نوشته شده است، بررسی کنید. این بررسی به شما امکان این موضوع را می دهد که بدانید سی پی یو در چه وضعیتی است و تا چه حد می توانید از آن کارایی انتظار داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: تاریخچه لپ تاپ های هوآوی

·        RAM لپ تاپ

رام لپ تاپ از نکات مهم در خرید لپ تاپ است که در خرید باید به آن دقت کنید و حتما آن را بررسی کنید. اگر بخواهیم به طور بگوییم رام لپ تاپ چیست، باید گفت که رام به نوعی از حافظه داخلی لپ تاپ گفته می شود که می تواند اطلاعات کوتاه مدت را در خودش ذخیره سازی کنید. ذخیره کردن این اطلاعات به شما کمک می کند تا پردازش آن ها را به شکل ساده تری انجام دهید.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

رام های لپ تاپ ها می توانند در اندازه های مختلفی باشند. به طور مثال لپ تاپ ها دارای رم 4 گیگا بایت، 6 گیگ ، 8 گیگ، 12 گیگ و حتی 16 گیگا بایت هستند. هر قدر میزان رام لپ تاپ و یا همان حافظه ذخیره سازی کوتاه مدت آن بالاتر باشد، می تواند دارای قیمت بالاتری نیز باشد. به همین خاطر هم بهتر است حتما به این موضوع توجه نشان دهید که لپ تاپ انتخابی شما دارای چه نوع حافظه ای می باشد.

·        هارد دیسک

از نکات مهم در خرید لپ تاپ بررسی هارد آن می باشد. هارد دیسک ها به دو صورت اکسترنال و اینترنال وجود دارند. هاردهای اکسترنال به همان هاردهایی گفته می شوند که به صورت جداگانه وجود دارند. و مورد استفاده عموم افراد قرار می گیرند. اما هاردهای اینترنال به هاردهایی گفته می شود که داخل لپ تاپ وجود دارند. و فضای ذخیره سازی اصلی لپ تاپ به حساب می آیند. در واقع تمامی اطلاعات و دیتاهای بلند مدت در هاردهای اینترنال ذخیره سازی می شوند.

زمانی که برای خرید لپ تاپ اقدام می کنید حتما فضای ذخیره سازی آن را نیز بررسی کنید.  مطمئن شوید که حافظه لپ تاپ به اندازه کافی برای شما فضا دارد. این بررسی به این خاطر است که هاردهای لپ تاپ ها را برخلاف کامپیوترهای رومیزی نمی توانید تغییر دهید و لازم است که حتما از همان ابتدا مطمئن باشید که آیا لپ تاپ شما حافظه مناسبی دارد یا خیر.

·        وزن لپ تاپ

وزن لپ تاپ ها با توجه به تعداد فن های موجود در آن ها در نظر گرفته می شود. و مورد سنجش قرار می گیرد. هرقدر تعداد فن های لپ تاپ بیشتر باشد، نشان می دهد که لپ تاپ برای کاربردهای تخصصی تری در نظر گرفته شده است. به همین خاطر نیز بهتر است بدانید که لپ تاپی که انتخاب کرده اید را برای چه کاری می خواهید.

گاهی اوقات مشتری صرفا دانشجویی است که می خواهد لپ تاپ را با خودش به دانشگاه ببرد. و کارهای مربوط به پروژه های پاورپوینتی که دارد را انجام دهد. در چنین شرایطی باید حتما لپ تاپی را انتخاب کند که وزن کمی دارد. و حمل کردن دائم آن سبب اذیت کمر و گردن او نخواهد شد.

اما از سوی دیگر نیز برخی از افراد لپ تاپ های سنگین تری را انتخاب می کنند. زیرا اولا نیاز دارند تا سیستم و فن های لپ تاپ قوی تر باشد و دوما نیز نیازی به جابجا کردن لپ تاپ ندارند.

·        نوع صفحه نمایش

نوع صفحه نمایش را باید حتما با توجه به کیفیت صفحه نمایش در نظر بگیرید. کیفیت صفحه نمایش یکی از نکات مهم در خرید لپ تاپ است که باید حتما در نظر بگیرید. برخی از لپ تاپ ها دارای رزولوشن صفحه بالایی هستند و تصاویری فوق العاده را به نمایش می گذارند. این در حالی است که برخی دیگر دارای نمایشگرهای معمولی هستند. مسلما بهترین کار آن است که لپ تاپ هایی با رزولوشن های بسیار مناسب را انتخاب کنید تا برای هر کاربردی بتوانید از آن ها استفاده کنید.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

·        باتری لپ تاپ

باتری های لپ تاپ ها تنها بخشی از لپ تاپ هستند که توسط شرکت سازنده از پیش تعیین شده اند. و تقریبا محدوده انتخابی شما در آن بسیار محدود است. با این حال اگر مدت زمان استفاده شما از لپ تاپ در طول روز بیشتر از چندین ساعت است، حتما لپ تاپی را انتخاب کنید که باتری های قوی و باظرفیت بالا داشته باشد.

·        پورت های دستگاه

زمانی که می خواهید یک لپ تاپ و به خصوص یک لپ تاپ دست دوم را خریداری کنید، حتما توجه داشته باشید که پورت ها و اتصالات دستگاه را نیز بررسی نمایید. بررسی کردن پورت ها و اتصالات دستگاه می تواند شامل پورت یو اس بی، پورت های اچ دی ام ال و حتی جک 3.5 میلی متری میکروفون نیز باشد. تمامی این موارد را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا هر گونه ایراد و اشکالی در آن ها وجود دارد یا خیر. زمانی که از این بابت مطمئن شدید، می توانید به سراغ مورد بعدی بروید.

·        اسپیکر و میکروفون

اسپیکرها و میکروفون ها برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی ندارند. زیرا کارایی خاصی برای آن ها ندارد. این در حالی است که بهتر است در زمان خرید حتما آن ها را بررسی کنید. بررسی کردن این دو مورد را می توانید با استفاده از پخش کردن فیلم ها و موسیقی ها و همچنین برقراری ارتباط تصویری از طریق برنامه هایی همچون اسکایپ و… داشته باشید. این مورد را هم میتوان از نکات مهم در خرید لپ تاپ در نظر گرفت.

نکات مهم در خرید لپ تاپ

·        تاچ پد و حسگرها

بخشی که در همان ابتدای روشن کردن لپ تاپ نیز می توانید بررسی کنید، مربوط به تاچ پد و حسگرها می شود.  تاچ پد لپ تاپ و حسگرهای مختلف همچون حسگر اثر انگشت از جمله مهم ترین قسمت های لپ تاپ است که باید در نظر داشته باشید. به طور کلی با قسمت تاچ پد بسیار کار خواهید داشت. و اگر این بخش دچار مشکل باشید و یا با تاخیر واکنش نشان دهد، می تواند بسیار مشکل ساز شود. به همین دلیل نیز بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید. و بدانید که حتما باید این بخش را به طور کامل و چندین مرتبه چک کنید تا از بابت سالم بودن آن خیالتان کاملا راحت شود.

اشتباهات رایج در هنگام خرید لپ تاپ

زمانی که برای خرید لپ تاپ به یک فروشگاه می روید، متوجه می شوید که تنوع اجناس و محصولات بسیار بالا است. همین موضوع سبب می شود تا شما به عنوان یک مشتری نتوانید به درستی تصمیم بگیرید. و محصولی که برایتان مناسب تر می باشد را پیدا کنید. در این بخش به بیان چندین و چند نکته مهم پرداخته ایم که اگر آن ها را در نظر بگیرید و مطابق با آن ها به خرید خود بپردازید، متوجه می شوید که کالای بهتری را خریداری کرده اید و از این بابت هیچگونه مشکلی نخواهید داشت.

·        عدم توجه به برند

برندهای مختلفی امروزه لپ تاپ هایی با کیفیت های متفاوت را تولید می کنند. در این بین برخی از برندها همچون ایسوس، لنوو، اپل و… شناخته شده هستند. برخی دیگر از برندها نیز وجود دارند که به طور کلی ناشناخته مانده اند. و تا زمانی که وارد فروشگاه نشوید، حتی نام آن برند را نیز نخواهید شنید. گاهی اوقات بررسی کردن برندهای تازه تاسیس می تواند یک ویژگی مثبت باشد. اما سعی کنید بدون تحقیق در مورد یک برند خاص، هیچگاه اقدام به خرید لپ تاپ از آن برند نکنید.

·        توجه بیش از حد روی یک ویژگی خاص

گاهی اوقات پیش می آید که برای خرید لپ تاپ به یک فروشگاه مراجعه می کنید و صرفا یک ویژگی از آن لپ تاپ همچون پردازنده یا کارت گرافیک را مد نظر قرار می دهید. تمامی لپ تاپ هایی که فروشنده به شما معرفی می کند را نیز با توجه به همان یک ویژگی بررسی می کنید. این کار می تواند به ضرر شما تمام شود زیرا کاملا اشتباه است. دلیل اشتباه بودن آن نیز مربوط به این قضیه می شود که اگر بر روی یک ویژگی متمرکز شوید، نمی توانید آن لپ تاپ را به طور کامل و جامع بررسی کنید. همین عدم بررسی باعث می شود تا یک لپ تاپی را انتخاب کنید که صرفا یک ویژگی مثبت دارد و دیگر مولفه های آن چنگی به دل نمی زنند.

·        تعصب روی برند خاص

از سوی دیگر برخی از افراد نیز هستند که در انتخاب هرچیزی از جمله آهنگ، فیلم، موسیقی، محصولات و کالاها و علی الخصوص لوازم دیجیتالی همچون لپ تاپ ها و گوشی های تلفن همراه، به صورت تعصبی عمل می کنند. این دسته از افراد معمولا یک برند خاص را قبلا امتحان کرده و از آن راضی بوده اند. حالا نیز ترجیح می دهند تا لپ تاپ جدید خود را نیز از همان برند بخرند.

برای آن که محصول مناسب و باکیفیتی را خریداری کنید، بر روی برند و شرکت خاصی تعصب نداشته باشید. این کار باعث می شود تا نتوانید محصولات دیگر شرکت ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که بر روی برند خاصی تعصب نداشته باشید. و تمامی برندهایی که استانداردهای حداقلی و اولیه را دارند، مورد بازرسی و بازبینی قرار دهید.

·        نداشتن تحقیق و بررسی کامل

قبل از خرید کردن حتما در نظر داشته باشید که پول در جیب شما قرار دارد و هیچوقت برای خرید کردن دیر نمی شود. اما زمانی که خرید کنید، دیگر نمی توانید کاری کنید. به همین دلیل نیز بهتر است ابتدا تحقیق و بررسی های لازم را در این زمینه داشته باشید.

·        عدم انتخاب فروشگاه مطمئن و معتبر

لپ تاپ ها و به طور کلی وسایل دیجیتالی می توانند ویژگی های خاصی داشته باشند. ویژگی های این محصولات به شکلی است که باید حتما بررسی کاملی در خصوص آن ها انجام شود. به همین دلیل نیز نمی توانید به هر فروشگاهی اعتماد کنید و لپ تاپ مورد نظر خودتان را از آن فروشگاه تهیه کنید. باید حتما یک فروشگاه را در نظر بگیرید، آن را از لحاظ قیمت و کیفیت محصولات بسنجید. حتی در مرحله آخر نیز سعی کنید متوجه شوید که آیا مشتریان قبلی این فروشگاه از شما رضایت کامل و کافی داشته اند یا خیر. زمانی که این موارد را به دقت بررسی کنید و در انتخاب نهایی فروشگاه خود در نظر داشته باشید، متوجه می شوید که محصولاتی که خریداری کرده اید گزینه های بهتری برای شما هستند.

·        کنار گذاشتن لپ تاپ های استوک

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولا خریداران انجام می دهند، مربوط به آن است که لپ تاپ های استوک را به طور کامل از دایره انتخاب های خود حذف می کنند. آن ها اعتقاد دارند که لپ تاپ دست دوم گزینه مناسبی برای خرید نیست و حتما باید اجناس نو را خریداری کنند. امروزه قیمت محصولات دیجیتالی و به خصوص لپ تاپ ها بسیار زیاد شده است. به همین دلیل نیز خرید لپ تاپ استوک که دارای کیفیت بالایی هستند و کارکرد آن ها به نسبت پایین بوده است می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد.

البته برای خریدن لپ تاپ های استوک حتما باید به فروشگاه های معتبر و مطمئنی در این زمینه یا در گوگل مراجعه کنید. نکته بعدی نیز آن است که بهتر است برای خریدن لپ تاپ ها حتما از یک کارشناس و فردی که در این زمینه خبره است، کمک بگیرید. این فرد خبره و کارشناس می تواند به شما کمک کند تا بخش های مختلف لپ تاپ را به خوبی بررسی کنید. و اگر ایراد یا اشکالی در لپ تاپ وجود داشت، آن را متوجه شوید.

فروشگاه لپچند

در فروشگاه لپچند چندین مولفه رعایت می شود که سبب شده است مشتریان این فروشگاه همواره برای خرید آن را ترجیح دهند. برای آن که شما نیز با این مرکز فروش لپ تاپ استوک و دست دوم بیشتر آشنا شوید، سعی کرده ایم تا ادامه این مقاله را به بررسی این موضوع اختصاص دهیم و شما را هرچه بیشتر با آن آشنا سازیم.

·        رضایت مشتری

کسب رضایت مشتری اولین گامی است که این فروشگاه برداشته است. معمولا زمانی که مشتریان قبلی از شما رضایت کامل و کافی داشته باشند، می توانید به خودتان بگویید که کارتان را درست انجام داده اید. از سوی دیگر مشتریان قبلی راضی، می توانند مشتریان جدیدی را به شما معرفی کنند. به همین خاطر نیز لپچند در طول مدت فعالیت خود، اولین و مهم ترین نکته ای که در نظر داشته است، مربوط به کسب رضایت مشتری بوده و همواره نیز در این خصوص توانسته است تا پیشتاز باشد.

·        محصولات متنوع

داشتن محصولات متنوع برای یک فروشگاه می تواند شاه کلید خوشبختی آن فروشگاه در نظر گرفته شود. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از فروشگاه ها  مراکزی خرید کنند که محصولات متنوعی در آن ها وجود دارد. و گستره انتخابی بالایی برای مشتریان در نظر گرفته می شود. در فروشگاه لپچند به این ویژگی بسیار توجه می شود. انواع و اقسام برندهای لپ تاپ در این فروشگاه وجود دارند که هر کدام از آن ها می توانند برای یک سلیقه مناسب باشند. از سوی دیگر نیز باید بدانید که معمولا هر نوع لپ تاپی می تواند برای یک مدل از کار مناسب باشد. به همین خاطر بهتر آن است که در زمان خرید به این نکته ها توجه زیادی کنید.

·        قیمت ها و تعرفه ها

بودجه ای که مشتریان برای خرید در نظر می گیرند، می تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت هایی که لپ تاپ ها دارند نیز بسیار متفاوت می باشد. معمولا مشتریان ترجیح می دهند تا با پرداخت کمترین هزینه، بهترین و با کیفیت ترین لپ تاپ ها را خریداری کنند. این امکان در فروشگاه لپچند فراهم شده است. در این مرکز فروش لپ تاپ دست دوم و استوک می توانید به راحتی با قیمت های مناسب و تعرفه های اصولی، بهترین قیمت ها را پیدا کنید و مناسب ترین لپ تاپ ها را خریداری نمایید.

·        اجناس با کیفیت

علاوه بر مولفه قیمت، مولفه دیگری به نام کیفیت محصولات نیز در نکات مهم در خرید لپ تاپ اهمیت دارد. کیفیت محصولات می تواند به اندازه دیگر موارد و حتی بیشتر نیز مهم باشد. در فروشگاه لپچند می توانید اجناس باکیفیت و مناسبی را پیدا کنید. که هر کدام از آن ها می توانند به اندازه خودشان مناسب در نظر گرفته شوند. معمولا زمانی که مشتریان از این فروشگاه خرید می کنند، پس از گذشت چندین ماه هنوز هم رضایت کامل و کافی از محصولات خریداری شده خود را دارند.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم به نکات مهم در خرید لپ تاپ بپردازیم. که به شما کمک می کنند تا لپ تاپ بهتر و مناسب تری را خریداری کنید. در نظر گرفتن این نکات قطعا هم در زمانی که صرف می کنید و هم در هزینه هایی که در پی این خرید انجام می دهید، می توانند بسیار اثرگذار باشند. برای حل کردن این موضوع نیز بهتر است بدانید که اولا باید حتما از یک متخصص کمک بگیرید. سپس لپ تاپ باکیفیت و استاندارد را پیدا کنید. دوما آن که لازم است تا از یک فروشگاه معتبر و مطمئن خرید خود را انجام دهید. مسلما اگر نیاز به خرید لپ تاپ های استوک داشته باشید، فروشگاه لپچند می تواند یکی از بهترین گزینه ها به حساب بیاید.

1 دیدگاه در “در هنگام خرید لپ تاپ باید به چه مواردی توجه کرد؟

  1. arel گفت:

    سپاس از اطلاعات عالی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *