لپ تاپ گیمینگ چیست؟ معرفی 12 لپ تاپ برتر گیمینگ جدید موضوع این مقاله ما هستش. افرادی که گیمر هستند و به صورت حرفه ای این کار را دنبال می کنند، نیاز به دستگاه ها و لپ تاپ های پیشرفته و مناسبی نیز برای این کار دارند. در صورتی که شما نیز یکی از همین گیمرهای حرفه ای هستید و یا دوست دارید تا برای فردی که عاشق بازی های کامپیوتری است، یه هدیه خریداری کنید، یا قصد خرید لپ تاپ استوک گیمینگ را دارید، می توانید این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید که بتوانیم هرچه بهتر و بیشتر این موضوع را بررسی کرده و آن را به طور کامل برای تان توضیح دهیم.

لپ تاپ گیمینگ چیست؟

ویژگی های کلی یک لپ تاپ گیمینگ خوب چیست؟

گاهی اوقات خرید لپ تاپ گیمینگ از نظر برخی از افراد می تواند کار اشتباهی باشد. این موضوع معمولا زمانی پیش می آید که فردی ادعا می کند لپ تاپ گیمینگ مناسب نیست و به جای آن می توانید از کنسول بازی و یا کامپیوترهای حرفه ای و پیشرفته استفاده کنید. اما در صورتی که می خواهید تا حتما لپ تاپ را برای این کار خریداری کنید، بهتر است ویژگی های آن را بررسی کرده و سپس به این موضوع بپردازید که آیا خرید لپ تاپ گیمینگ می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد یا خیر.

·        کارت گرافیک

یک لپ تاپ گیمینگ خوب در وهله اول باید کارت گرافیک خوبی داشته باشد. داشتن کارت گرافیک خوب به این منزله است که می توانید بازی های مختلف را با سرعت پردازش بالا و همچنین با کیفیت مناسب، تماشا کنید و بازی کنید.

·        کارت حافظه

دو نوع حافظه در یک لپ تاپ وجود دارد. یک حافظه داخلی و یک حافظه خارجی. حافظه داخلی برای پردازش های سریعتر و بهتر و حافظه خارجی برای ذخیره سازی اطلاعات به کار می رود. با این حال اگر لپ تاپی فاقد کارت حافظه مجزا باشد، نمی تواند انتخاب مناسبی برایتان به شمار رود. به همین خاطر نیز حتما به این نکته توجه کنید.

·        رزولوشن صفحه نمایش

مورد بعدی در مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ در خصوص کیفیت و رزولوشن صفحه نمایش است. لپ تاپ هایی که برای گیمینگ استفاده می شوند، باید حتما رزولوشن صفحه بالایی داشته باشند که بتوانید به راحتی بازی های کامپیوتری را در آن ها اجرا کنید. زمانی که کیفیت بالایی را در این صفحات مشاهده کنید، متوجه می شوید که دلیل اصرار بر رزولوشن بالا چیست.

·        نرخ نوسازی صفحه نمایش

یکی دیگر از مواردی که معمولا کمتر کسی به آن توجه می کند، مربوط به نرخ نوسازی و تعویض صفحات می شود. نرخ نوسازی هرقدر بالاتر باشد، سرعت لپ تاپ در نشان دادن صحنه ها و تصاویر مختلف نیز بیشتر می شود. به همین خاطر بهتر است بدانید که نرخ نوسازی در لپ تاپ مورد نظر چقدر است. این نرخ ها می توانند از 90 هرتز شروع شده و تا 240 هرتز برسند.

·        پردازنده

پردازنده و یا هسته مرکزی که در یک لپ تاپ وجود دارد، می تواند تمامی فعالیت های لپ تاپ را تحت تاثیر خودش قرار دهد. باید در نظر داشته باشپردازنده ها معمولا از نسل های مختلفی بوده و دارای تعداد هسته های متفاوتی نیز هستند. پردازنده های نسل 11 و 12 و تعداد هسته های 7 و 9 می توانند بهترین موارد باشند.

مقاله پیشنهادی:آشنایی با مهمترین قطعات لپ تاپ

مولفه های مهم در لپ تاپ های گیمینگ

زمانی که می خواهید تا به سراغ لپ تاپ های گیمینگ بروید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که توجه کردن به چه مولفه هایی می تواند اهمیت داشته باشد. زمانی که به این مولفه ها توجه کنید، می توانید خرید مطمئن تری را تجربه کنید و از لپ تاپی که خریداری می کنید نیز هرچه بهتر و بیشتر استفاده نمایید. در ادامه مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

مولفه های مهم در لپ تاپ های گیمینگ

·        پردازنده های قوی

داشتن پردازنده قوی اولین نکته ای است که در هنگام خرید لپ تاپ ها باید به آن دقت داشته باشید. پردازنده های قوی می توانند علاوه بر اجرا کردن پروژه های سنگین، عملکرد کلی لپ تاپ را نیز بهبود بخشند. البته به این نکته نیز توجه کنید که اگر در کنار گیمینگ به دنبال انجام پروژه های طراحی و مهندسی نیز هستید، باید به یاد داشته باشید که پردازنده شما باید بسیار قوی تر از پردازنده یک لپ تاپی باشد که منحصرا برای بازی کردن انتخاب کرده اید.

·        پردازنده های گرافیکی قوی

علاوه بر پردازنده های اصلی دستگاه، پردازنده های گرافیکی را نیز باید در بهترین حالت خود انتخاب کنید. پردازنده های گرافیکی در تمامی لپ تاپ ها وجود دارند. اما نکته مهم اینجا است که هرقدر این پردازنده ها قوی تر باشند، می توانید بازی ها را به شکل بهتری به مرحله اجرا درآورید. بنابراین این نکته را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید.

·        حافظه جانبی

استفاده کردن از حافظه جانبی در کنار حافظه اصلی خود دستگاه یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان خرید انواع لپ تاپ گیمینگ باید به آن توجه کنید. حافظه های جانبی می توانند به شما کمک کنند که اطلاعات بیشتری را بر روی دستگاه خود داشته باشید و از سوی دیگر نیز پردازش اطلاعات و فرایندهای اولیه را سریع تر خواهند کرد. معمولا حافظه های جانبی را SSD و حافظه اصلی و غیر جانبی دستگاه را HDD می نامند. به همین دلیل نیز این موضوع اهمیت زیادی دارد و نباید به راحتی از کنار آن رد شوید.

·        نمایشگر

ویژگی های نمایشگر به گونه ای است که باید دارای شرایط خاصی باشد. معمولا نمایشگر را با رزولوشن بالا و همچنین نرخ نوسازی زیاد انتخاب می کنند. این وضوح تصویر سبب می شود که گرافیک برنامه ها و بازی ها به شکل جذاب تری به نظر برسد و در زمان بازی مشکلی از این بابت نداشته باشید. به همین خاطر نیز حتما باید لپ تاپی را انتخاب کنید که دارای نرخ نمایشگر بالا است.

برخی از نمایشگرها به شکلی طراحی شده اند که کیفیت دقیقی در نمایش رنگ ها را به مرحله اجرا می گذارند. اما رزولوشن و نرخ نوسازی پایینی دارند. نرخ نوسازی در واقع به قابلیت لپ تاپ در عوض کردن سریع صحنه ها و کند نبودن آن ها اشاره دارد. بنابراین کاملا منطقی است که نرخ نوسازی و رزولوشن، اهمیت بالاتری نسبت به نمایش دقیق رنگ ها دارند.

·        طراحی قوی و مستحکم

زمانی که لپ تاپ های مختلف را در یک فروشگاه بررسی کنید، متوجه می شوید که برخی از آن ها دارای طراحی های بسیار ظریف و باریکی هستند. این در حالی است که بسیاری دیگر از آن ها را اگر برای گیمینگ استفاده کنید، دچار مشکل خواهند شد. به همین خاطر نیز بهتر است بدانید که لپ تاپ های گیمینگ باید حتما دارای ویژگی ها و طراحی های قوی باشند که نشان می دهد لپ تاپ مورد نظر شما بسیار زمخت است و به همین راحتی هم دچار مشکل و یا شکستگی و… نمی شود.

·        وزن زیاد

معمولا اگر انواع لپ تاپ گیمینگ را در بازار مورد بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که این مدل از لپ تاپ ها دارای وزن زیادی هستند. وزن زیاد آن ها نیز صرفا مربوط به فن های قوی و بیشتری است که برای خنک کردن دستگاه تعبیه شده اند. همین موضوع وزن زیاد سبب می شود تا نتوانید به راحتی آن ها را جابجا کنید.

·        عمر باتری

لپ تاپ هایی که برای بازی و کارهای گرافیکی استفاده می شوند، غالبا به دلیل روشن ماندن زیاد، عمر مفید باتری کمی دارند. عمر مفید باتری ها معمولا به دلیل نحوه استفاده از آن ها پایین می آید. به همین خاطر نیز باید بدانید که اکثر لپ تاپ های گیمینگ می توانند عمر مفید باتری کوتاهی داشته باشند و نیاز است تا در زمان بازی کردن، حتما آن ها را به برق وصل کنید.

مقاله پیشنهادی:راهنمای تهیه لپ تاپ دست دوم و استوک

12 لپ تاپ برتر گیمینگ در سال جدید

برای خرید بهترین انواع لپ تاپ گیمینگ که هم قیمت مناسبی داشته باشند و هم شرایط ایده آلی را ارائه کنند، می توانید از نکات و راهنمایی هایی که در این بخش وجود دارند، بهره مند شوید. این نکات و راهنمایی ها می توانند به شما کمک زیادی کنند.

1.     لپ تاپ گیمینگ لنوو IdeaPad Gaming 3-Q

اولین مدل لپ تاپ مورد نظر که در مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ به معرفی آن می پردازیم، مربوط به برند لنوو می باشد. به طور کلی لپ تاپ های لنوو دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی هستند که صرفه اقتصادی نیز دارند. پردازنده نسل 11 با هسته core i5 و گرافیک انویدیا rtx 3050 در کنار هم سبب شده اند تا این لپ تاپ بتواند پروژه های گرافیکی نیمه سنگین را به خوبی اجرا کند. بازی ها نیز جزو پروژه های گرافیکی محسوب می شوند، بنابراین از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

لپ تاپ گیمینگ لنوو IdeaPad Gaming 3-Q

لپ تاپ گیمینگ لنوو IdeaPad Gaming 3-Q

وجود RAM 8 گیگابایتی DDR4 به همراه حافظه 256 نیز می تواند به شما کمک کند که اطلاعات مورد نظر خودتان را به راحتی بر روی این لپ تاپ ها ذخیره سازی کنید. وضعیت نمایشگر این نوع از لپ تاپ ها نیز به این شکل است که دارای نمایشگر 15.6 اینچی بوده و کیفیت فول اچ دی دارد. این نمایشگر نرخ نوسازی 120 هرتز را دارد که سبب می شود تصاویر با کیفیت بیشتری به نمایش دربیایند.

وجود دو درگاه یو اس بی و یک درگاه تایپ C از دیگر مزیت هایی است که لنوو در این مدل از لپ تاپش قرار داده است. می توانید برای داشتن فضای بیشتر در لپ تاپ، وضعیت رم و فضای ذخیره سازی دستگاه را تا دو برابر ارتقا دهید. باتری این مدل از لپ تاپ نیز حدود 2 الی 4 ساعت در کاربری های معمولی پاسخگو است.

2.     لپ تاپ گیمینگ لنوو IdeaPad Gaming 3-VA

مدل بعدی هم مربوط به لپ تاپ های سری لنوو می شود. پردازنده این مدل از لپ تاپ ها از نسل دوازدهم است که قطعا عملکرد بهتری را نسبت به نسل یازدهم نشان می دهد. ویندوزی که به صورت پیش فرض بر روی این دستگاه نصب شده است، ویندوز 11 می باشد. که نشان دهنده جدید بودن این دستگاه است.

لپ تاپ گیمینگ لنوو IdeaPad Gaming 3-VA

نمایشگری با ابعاد 15.6 اینچ و نرخ 120 هرتز در نوسازی به همراه وضوح فول اچ دی سبب می شود تا بتوانید به راحتی با این نوع از لپ تاپ ها، بازی های مختلف را اجرا کنید. گرافیک انویدیا 3050، 16 گیگ رم و همچنین یک ترابایت حافظه از دیگر ویژگی های این مدل از لپ تاپ ها است. با وجود این مشخصات می توانید بازی های مختلف با نرخ گرافیکی های متوسط رو به بالا را در این لپ تاپ اجرا کنید. به همین دلیل نیز توصیه می شود تا حتما در زمان خرید به این موضوع توجه کنید که آیا بازی های مورد نظر شما با این لپ تاپ همخوانی دارد یا نه.

3.     لپ تاپ گیمینگ ایسوس مدل ROG Strix G15 G513RC-HN101

لپ تاپ های ایسوس مدل ROG Strix G15 G513RC-HN101 از جمله لپ تاپ هایی هستند که از نظر قیمتی میان رده به حساب می آیند. میان رده بودن لپ تاپ ها نشان دهنده توان بالاتر آن ها در اجرای بازی های گرافیکی است. فراموش نکنید که به طور کلی در لپ تاپ های میان رده معمولا از گرافیک های بالاتر به همراه پردازنده های گرافیکی سری core i7 استفاده می شود.

لپ تاپ گیمینگ ایسوس مدل ROG Strix G15 G513RC-HN101

این نوع از لپ تاپ از پردازنده های 95 واتی انویدیا استفاده می کند که توان بالایی دارد. رم 8 گیگ و حافظه 512 گیگابایت از دیگر ویژگی های این مدل از دستگاه ها است. به طور کلی به دلیل پردازنده قوی و گرافیک بالایی که لپ تاپ های ایسوس و به خصوص این مدل از این دستگاه ها دارد، می توانید تقریبا تمامی بازی ها را در این مدل از لپ تاپ ها اجرا کنید. مسلما این مسئله برای افرادی که لپ تاپ را صرفا برای گیمینگ خریداری می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

4.     لنوو ایدیا پد گیمینگ 3-W

لپ تاپ بعدی مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ با نام لنوو ایدیا پد گیمینگ 3-W شناخته می شوند. این لپ تاپ به صورت انحصاری برای گیمینگ طراحی شده است. نیاز است که حتما توجه زیادی به آن شود. پردازنده های نسل دوازدهمی که در این محصولات استفاده شده است و از نوع core i7 می باشد، می تواند پردازش تمامی برنامه ها را بسیار سریع کند. مسلما این موضوع می تواند اهمیت زیادی در اجرای بازی ها و برنامه ها داشته باشد. گرافیک 85 واتی انویدیا RTX 3050 در این لپ تاپ مشابه با لپ تاپ قبلی است.

لنوو ایدیا پد گیمینگ 3-W

وضعیت نمایشگر لنوو ایدیا پد گیمینگ 3-W به شکلی است که اندازه صفحه چیزی حدود 15.6 اینچ بوده و نرخ نوسازی 120 هرتز را دارد که با کیفیت فول اچ دی تمامی تصاویر را به شما نشان می دهد. رم 16 گیگابایتی و حافظه 512 نیز در این لپ تاپ وجود دارد که کار شما را برای ذخیره سازی اطلاعات و پردازش آن ها ساده تر می کند. این چند مولفه در کنار هم به شما این امکان را می دهند که بتوانید بازی های نیمه سنگین را نیز به خوبی بر روی این دستگاه اجرا کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

5.     لنوو لیجن 5 | Lenovo Legion 5

دستگاه بعدی که در بین بهترین مدل های لپ تاپ گیمینگ وجود دارد و می تواند گزینه مناسبی هم برای شما به حساب بیاید، لنوو لیجن 5 | Lenovo Legion 5 است. یکی از معایبی که در مورد این دستگاه وجود دارد، آن است که پردازنده آن کمی قدیمی شده است. همین موضوع سبب می شود تا کار کمی مشکل شود. با این وجود به دلیل گرافیک 130 واتی RTX 3060، این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.

لنوو لیجن 5 | Lenovo Legion 5

همین گرافیک بالا علی رغم پردازنده قدیمی دستگاه باعث می شود که بتوانید بازی های سنگین را نیز به راحتی در آن اجرا کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید. از جمله دیگر امکانات و ویژگی هایی که لنوو لیجن 5 | Lenovo Legion 5 دارد نیز می توانیم به نمایشگر 15.6 اینچی، نرخ نوسازی 165 هرتز و همچنین وضوح و کیفیت فول اچ دی اشاره کنیم. وجود حافظه یک ترابایت SSD و 16 گیگابایت رام نیز اهمیت زیادی دارد که در این لپ تاپ قرار گرفته اند.

6.     لنوو لیجن ۵ پرو – Legion 5 Pro Lenovo

مدل بعدی که در مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ معرفی میکنیم، نیز با نام لنوو لیجن ۵ پرو – Legion 5 Pro Lenovo شناخته می شود. همان طور که از نام این مدل پیدا است، این مدل ارتقا یافته لنوو لیجن ۵ – Legion 5 Lenovo می باشد. پس هم تمامی ویژگی های مثبت سری قبلی را دارا است و هم ویژگی ها و آپشن های جدیدی به آن افزوده شده است.

اولین نکته پردازنده مرکزی و قدرتمند 7 نانومتری رایزن 7 5800H است. این موضوع در کنار 8 گیگ رام و گرافیک 140 وات انویدیا مشاهده می شود که اهمیت بسیار زیادی نیز دارد. نمایشگری که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است، از نوع نمایشگر مات 16 اینچی است که رزولوشن 2560*1600 پیکسل را دارد.

لنوو لیجن ۵ پرو - Legion 5 Pro Lenovo

RAM به کار رفته در لنوو لیجن ۵ پرو – Legion 5 Pro Lenovo از نوع DDR4 و 16 گیگابایت بوده و دارای حافظه داخلی 512 گیگ نیز می باشد. علاوه بر این موارد می توانید 4 درگاه یو اس بی، دو عدد درگاه تایپ C همچنین پورت های دیگر را نیز در این محصول مشاهده کنید.

7.     NUC X15 اینتل

لپ تاپ NUC X15 اینتل یک نمایشگر 15.6 اینچی دارد که برای بازی کردن بسیار مناسب است. از سوی دیگر نرخ نوسازی این صفحه نمایشگر در حدود 240 هرتز بوده و دارای وضوح فول اچ دی نیز می باشد. تمامی این ویژگی ها باعث می شود تا بتوانید بازی ها و صحنه های بازی را با کیفیت بسیار بالایی تماشا کنید. پردازنده های اینتل نسل 11 که دارای هسته core i7 هستند، می توانند پردازش بازی را بسیار جذاب تر کنند. گرافیک 145 واتی از نوع RTX 3070 انویدیا و همچنین 32 گیگ رام و یک ترابایت حافظه SSD نیز در کنار تمامی مزیت ها و آپشن های قبلی قرار می گیرد.

NUC X15 اینتل

این مدل از لپ تاپ ها علی رغم آن که بدنه محکم و مقاومی دارند، بسیار خوش ساخت بوده و از طراحی جذابی بهره مند شده اند که به زیبایی دستگاه افزوده است.

8.  لپ تاپ گیمینگ ام اس آی Crosshair 15 B12UGZ

لپ تاپ بعدی از مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ با نام Crosshair 15 B12UGZ ام اس آی شناخته می شود. این مدل از لپ تاپ ها در حال حاضر قیمت های بالاتر از 65 میلیون تومان دارند. به همین دلیل نیز باید به این موضوع توجه کنید که آیا بودجه لازم برای خرید این مدل از لپ تاپ ها را دارید یا خیر.

لپ تاپ گیمینگ ام اس آی Crosshair 15 B12UGZ

صفحه نمایشگر این محصول 15.6 اینچ بوده و دارای نرخ 165 هرتز می باشد. داشتن پردازنده اینتل نسل 12 با هسته core i7 یکی دیگر از موارد مهمی است که در این لپ تاپ وجود دارد. 32 گیگ رم، یک ترابایت حافظه SSD و باتری که دارای توان 90 وات است. چندین درگاه HDMI، درگاه تایپ C و 3 درگاه USB نیز از دیگر ویژگی های این محصول هستند. که اتصال دادن انواع متعلقات به آن را ساده تر می کنند. به همین دلیل نیز می توانیم بگوییم که این مدل از لپ تاپ ها بسیار مناسب و ایده آل بوده. می توانید علاوه بر گیمینگ، در حوزه های دیگری همچون کارهای مهندسی، طراحی و… نیز از آن ها استفاده کنید.

9.     لپ تاپ گیمینگ ایسوس جی 15 | Asus G15

دستگاه های ایسوس جی 15 | Asus G15 را نیز می توانید جایگزین مدل قبلی کنید. جایگزین کردن این مدل از لپ تاپ ها با مدل قبلی نیز کاملا امکان پذیر است. این مدل از لپ تاپ ها دارای نسخه های متعدد و مدل های متنوعی هستند. گرافیک به کار رفته در آن ها نیز می تواند در حد RTX 3070 باشد که بسیار مناسب به نظر می رسد. وضعیت نمایشگر به شکلی است که اندازه صفحه 15.6 اینچ بوده و نرم تازه سازی و نوسازی صفحات در حدود 165 هرتز می باشد.

Asus G15

به دلیل قیمت متوسط و مناسبی که این لپ تاپ ها دارند، می توانید از آن ها هم برای فعالیت های گیمینگ و هم برای فعالیت های حرفه ای و طراحی استفاده کنید. رم 16 گیگابایتی که از نوع DDR4 است. در کنار یک حافظه یک ترابایتی بسیار مناسب است و می توانید تقریبا 80 درصد بازی ها را با آن انجام دهید. بدنه این مدل از لپ تاپ ها بسیار خوش ساخت است و از لحاظ ظاهری بسیار جذاب است. از سوی دیگر باتری این مدل از لپ تاپ ها 90 وات ساعتی است که می توانید چند ساعت از آن استفاده کنید. 3 عدد درگاه یو اس بی، یک درگاه تایپ سی و همچنینی کیبوردی که دارای نور پس زمینه است، از جمله مهم ترین ویژگی های این نوع از لپ تاپ ها است.

10. لپ تاپ گیمینگ ام‌اس‌آی Vector GP76 12UGS

مدل لپ تاپ ام‌اس‌آی Vector GP76 12UGS نیز نباید جایش در بین معرفی انواع لپ تاپ ها خالی باشد. قیمت این مدل لپ تاپ بسیار بالاتر از مدل هایی است که در اول مقاله معرفی کردیم اما با این حال ارزش خریدن را دارد. پردازنده core i7 از نسل دوازدهم اینتل دارای گرافیت 3070 انویدیا می باشد. می تواند در اجرا کردن بازی های سنگین بسیار موثر باشد و بالاترین نرخ فریم را نشان دهد.

Vector GP76 12UGS

11. لپ تاپ گیمینگ لنوو لیژن 7 – Lenovo Legion 7

مدل لپ تاپ لنوو لیژن 7 – Lenovo Legion 7 در دنیای لپ تاپ ها به عنوان یک ابر لپ تاپ و یک غول تمام عیار شناخته می شود. این لقب نیز به این خاطر به این لپ تاپ داده شده است که می تواند از پس هر کار، مسئولیت و وظیفه ای بر بیاید. پردازنده رایزن 9، گرافیک 165 واتی با 32 گیگابایت حافظه و همچنین یک ترابایت رم SSD از جمله مهم ترین مشخصات این لپ تاپ است.

Lenovo Legion 7

صفحه نمایش این مدل از لپ تاپ 16 اینچ بوده و کاملا برای بازی های مختلف مناسب است. نرخ تازه سازی صفحات نیز در حد 165 هرتز است که عدد قابل توجهی می باشد. میزان رزولوشن صفحه چیزی در حد 1600* 2560 پیکسل است که می تواند جذابیت صفحه نمایش را هرچه بهتر و بیشتر کند.

12. لپ تاپ گیمینگ ام اس آی رایدر جی ای ۷۶ | MSI Raider GE76 12UHS

لپ تاپ ام اس آی رایدر جی ای ۷۶ | MSI Raider GE76 12UHS مدل پایانی در بین بهترین و جدیدترین مدل های لپ تاپ گیمینگ است. که به بررسی آن می پردازیم. این لپ تاپ به شکلی طراحی و ساخته شده است که می توان گفت بهترین نوع لپ تاپ ویندوزی بازار است. دیگر نیازی نیست تا به سراغ هیچگونه پلی استیشن و… بروید.

می توان گفت که داشتن قوی ترین نوع سخت افزارها و همچنین پردازنده نسل 12 با هسته core i9 از ویژگی های مثبت این لپ تاپ ها است. گرافیکی که در این دستگاه استفاده شده است 16 گیگابایتی بوده. قدرت اجرا کردن انواع برنامه های سنگین و نیمه سنگین را به خوبی و به راحتی بر روی این دستگاه دارد.

MSI Raider GE76 12UHS

وضعیت نمایشگر این دستگاه نیز در حد 17.3 اینچ است که نرخ نوسازی 120 هرتز را برای آن در نظر گرفته اند. 64 گیگابایت رم، دو ترابایت حافظه SSD و 64 گیگابایت رم که از نوع DDR5 هستند نیز در این دستگاه تعبیه شده اند.

نکات مهم در خرید لپ تاپ های گیمینگ

مولفه هایی که برای خریدن لپ تاپ های گیمینگ باید در نظر داشته باشید را در قسمت های بالاتر مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ معرفی کردیم. در این قسمت نکاتی را بررسی می کنیم که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد و افراد کمتری آن را بدانند. توجه کردن به این نکات و همچنین بررسی کردن این موضوعات می تواند سبب شود که هزینه های کمتری را صرف کنید. لپ تاپ های بهتری را خریداری کنید و به شکل مناسب تری بتوانید از لپ تاپ هایی که خریداری کرده اید، استفاده کنید.

·        وضعیت رزولوشن صفحه

بررسی کردن وضعیت رزولوشن صفحه یکی از نکات بسیار مهم است. اگر به آن توجه نداشته باشید، در نهایت متوجه می شوید که وضعیت رزولوشن صفحه شما بسیار خراب شده است. رزولوشن صفحه می تواند در نمایش صفحات و صحنه های بازی بسیار اهمیت داشته باشد. به همین خاطر نیز لازم است بدانید که رزولوشن و کیفیت صفحه در چه حدی است.

علاوه بر رزولوشن باید به نرخ نوسازی صفحات لپ تاپ نیز توجه کنید. نرخ نوسازی سبب می شود تا صفحات مختلف لپ تاپ سریعا عوض شوند.

·        وضعیت سلامت بدنه

بررسی کردن وضعیت بدنه نیز در هنگام خریدن انواع لپ تاپ گیمینگ استوک اهمیت دارد. معمولا لپ تاپ هایی که دست دوم هستند، ممکن است در قسمت بدنه، صفحه نمایشگر و… دچار مشکل شوند. این در حالی است که شما باید حتما در زمان خرید این نکته را در نظر بگیرید. تا لپ تاپی را انتخاب کنید که از هر جهت در سلامت کامل به سر ببرد.

·        قیمت کالا

حتی در زمان خرید لپ تاپ گیمینگ باید به قیمت کالا نیز توجه داشته باشید. معمولا لپ تاپ های گیمینگ به دلیل پردازنده های قوی و فن های بیشتری که دارند، قیمت های بالاتری را نیز نسبت به دیگر مدل ها خواهند داشت. این موضوع سبب می شود تا حداقل قیمتی که برای یک لپ تاپ بازی پرداخت می کنید، برابر با قیمت یک لپ تاپ عادی و متوسط در بازار باشد.

با این حال بهتر است حتما پیش از آن که خرید خود را انجام دهید، قیمت های مدل مورد نظر را در چند فروشگاه بررسی کنید. سپس خرید خود را قطعی نمایید که از این بابت دچار مشکل نشوید و نخواهید تا هزینه های چندین برابری را پرداخت کنید.

·        مدل لپ تاپ

مدل لپ تاپ نیز اهمیت زیادی دارد. شاید لپ تاپ های گیمینگ خوبی را پیدا کنید که کم کار کرده باشند. اما در عین حال نیز از جمله مدل های پایین به شمار روند. بهتر است به سراغ خرید این مدل از دستگاه ها نروید. برای این موضوع نیز چند دلیل وجود دارد. اولا آن که لپ تاپ های مدل پایین دارای گرافیک های پایین تری هستند و اجرای بازی در آن ها سخت تر است. دوما آن که این لپ تاپ ها اگر دچار خرابی شوند، تعمیر کردن آن ها سخت تر می باشد.

·        میزان کارکرد دستگاه

زمانی که به سراغ خرید لپ تاپ های گیمینگ می روید، ممکن است بخواهید این محصولات را به صورت نو و یا استوک خریداری کنید. اگر کالای نو خریداری می کنید که این موضوع شامل حال شما نخواهد شد. اما در صورتی که می خواهید وارد بازار اجناس دست دوم شوید، بهتر است بدانید که محصول مورد نظر چقدر کار کرده است. این مسئله برای فردی که اطلاعات زیادی از لپ تاپ ندارد، می تواند کمی مشکل باشد. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا حتما برای اطلاع از این موضوع از یک متخصص کمک بگیرید.

·        وضعیت تعمیر و قطعات یدکی

زمانی که می خواهید یک نوع لپ تاپ خاص را تهیه کنید، بهتر است بدانید که وضعیت تعمیر لپ تاپ مورد نظر شما به چه شکل است. در حقیقت باید بدانید که آیا در بازار امکان تعمیر کردن این مدل از لپ تاپ وجود دارد؟ قطعات یدکی آن پیدا می شوند و یا تعمیرکار ماهری برای آن وجود دارد یا خیر. زمانی که این نکات و موارد را متوجه شوید، می توانید به شکل راحت تر و بهتری تصمیم گیری کنید. که آیا لپ تاپ مورد نظر شما گزینه مناسبی است یا خیر.

فروشگاه آنلاین لپچند

در فروشگاه آنلاین لپچند می توانید به چند مورد و موضوع بسیار واقف شوید. که احتمالا در کمتر فروشگاه آنلاینی برای فروش لپ تاپ وجود دارد. فروشگاه لپچند از جمله فروشگاه های آنلاینی است که امروزه در زمینه فروش انواع لپ تاپ استوک در حال فعالیت می باشد. این فروشگاه می تواند علاوه بر آن که محصولات بسیار باکیفیت و مناسبی را به شما عرضه می کند. ویژگی های مختلف دیگری را نیز داشته باشد که با بهره مندی از این ویژگی ها متوجه می شوید که خرید کردن از این فروشگاه به صرفه تر است.

·        قیمت گذاری

اولین ویژگی مهم آن است که با وارد شدن به بخش محصولات سایت، متوجه می شوید تمامی محصولات دارای قیمت هستند. قیمت گذاری محصولات باعث می شود تا مشتریان بتوانند با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اند، لپ تاپ مورد نظر خودشان را تهیه کنند.

·        معرفی کامل محصولات

بررسی کردن ویژگی های کامل هر کدام از محصولات، مورد مهم بعدی است که باید در نظر بگیرید. در این قسمت به تمامی ویژگی های محصولات به شکل دقیق و درستی اشاره شده است. به همین دلیل است که ویژگی های مربوط به هر کدام از لپ تاپ ها را بخوانید، متوجه می شوید که محصول مورد نظر شما در چه شرایطی قرار دارد. آیا با معیارهای شما همخوانی دارد یا خیر.

·        مقالات پر محتوا

بسیاری از اوقات نمی توانید به عنوان یک مشتری و فردی که به تازگی وارد دنیای لپ تاپ ها شده است، پاسخ سوالات خود را از هر جایی پیدا کنید. این موضوع سبب سردرگمی بیشتر شما و کلافگی شما خواهد شد. به همین دلیل است که فروشگاه لپچند تلاش کرده است که بیشترین مقالات پر محتوا را در زمینه های مختلفی تهیه کند. که بتواند پاسخگوی بسیاری از سوالات شما باشد. بنابراین از این جهت نیز می توانید به این فروشگاه اعتماد کنید و پاسخ سوالات خود را دریابید.

·        تنوع محصولات

در فروشگاه لپچند می توانید انواع و اقسام محصولات را مشاهده کنید. تمامی این مدل های محصولات دارای ویژگی های کاربری خاصی هستند. برای آن که بتوانید بهترین نوع آن ها را بشناسید نیز کافی است تا به بررسی کردن توضیحات هر محصول مراجعه نمایید. این کار به شما کمک می کند که در نهایت بتوانید لپ تاپی که برایتان مناسب تر است را پیدا کرده و خریداری نمایید.

·        خرید ایمن

معمولا خرید کردن به صورت اینترنتی کمی برای کاربران مختلف، مشکل است. این موضوع باعث می شود تا فروشگاه های آنلاینی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، کمی دچار مشکل شوند. فروشگاه آنلاین لپ تاپ استوک لپچند در این خصوص نیز پیشتاز است. علاوه بر ایجاد درگاه های ایمن برای فروش لپ تاپ های استوک و دست دوم مختلف، کار انتخاب لپ تاپ را برای شما نیز ساده تر کرده است. معمولا این کار سبب می شود تا شما بتوانید راحت تر به فروشگاه مورد نظر اعتماد کنید و لپ تاپ مناسبی را تهیه نمایید.

کلام پایانی

لپ تاپ های گیمینگ لازم است که دارای کارت گرافیک های مناسب به همراه پردازنده های قوی باشند. این موضوع نشان می دهد که اگر این دو بخش در این مدل از لپ تاپ ها وجود نداشته باشد، مسلما نمی توانید به خوبی از آن ها استفاده کنید. لپ تاپ های گیمینگ در حقیقت سبب می شوند تا بهتر بتوانید از بازی های کامپیوتری لذت ببرید. برای آن که کاملا از لپ تاپ خود راضی باشید، لازم است که حتما محصولات مناسب و باکیفیتی را خریداری کنید. در این بین می توانید از فروشگاه های معتبری همچون لپچند، قیمت ها و تعرفه ها را دریافت کنید و سپس خرید خود را انجام دهید.

امیدواریم مقاله لپ تاپ گیمینگ چیست؟ اطلاعات کامل و مفیدی را در خدمت شما قرار داده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *